لایتنر: برنامه انکی

استفاده از انکی برای برای یادگیری کلمات و گرامر با تلاش کمتر، سرعت بالاتر و اثربخشی بیشتر

معرفی

انکی یک برنامه رایگان و ساده اما در عین حال قدرتمند است که ابزار اصلی ما برای یادگیری زبان خواهد بود. منطق این برنامه مبتنی بر فلش‌کارت بر اساس یک قرن پژوهش علمی استوار است. پژوهش‌هایی که اثبات می‌کنند که مطالعه و مرور در بازه‌های زمانی مشخص، بسیار موثرتر از خواندن یک‌باره آن است.

anki-review-banner

انکی با اتوماتیک سازی فرآیند یادگیری و مرور مفاهیم در بازه‌های زمانی بهینه، کار به خاطر سپاری آنها در حافظه درازمدت را به شکلی عمیق‌ را با کمترین زحمت و در کمترین زمان ممکن می‌سازد.

به علاوه، با این روش کنترل بیشتری داریم روی آنچه که وارد حافظه درازمدت می کنیم.

به کمک انکی -همانطور که بعداً یاد می‌گیریم،- می‌توانیم هزاران کلمه و جمله و نکته گرامری را به خاطر بسپاریم و این فرآیند را تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنیم.

در یادگیری زبان به روش Fluent Forever توضیح خواهیم داد که چگونه از این برنامه و افزونه‌های آن برای یادگیری کلمات، جملات، گرامر، تلفظ و… استفاده کنیم.

مثال: به خاطر سپاری +۹۵%

در این تصویر زیر می‌بینیم که یک زبان‌آموز در سه سال گذشته(با وجود آنکه در مقاطعی ۵ ماه یادگیری زبان را کنار گذاشته) حدود ۹۶-۹۵% از چند هزار فلش‌کارتی را که تهیه کرده، به خاطر سپرده است.

به کمک انکی و اصول علمی پشت آن، مشکل فراموشی را حل می‌کنیم و بخش زیادی از فرآیند یادگیری زبان را به کاری سرگرم‌کننده تبدیل می‌کنیم.